Na zdjęcie znajduje się 5 głów, każda winnym kolorze.

Dzięki polskim drukarkom 3D zobaczyła ukochanego!

Dzięki polskim drukarkom 3D niewidoma Włoszka zobaczyła swojego ukochanego. Mika, niewidoma dziewczyna mieszkająca we Włoszech dzięki technologii 3D spełniła swoje marzenie i zobaczyła jak wyglądał jej życiowy partner jako dziecko. Jej partner Domenico jest muzykiem. Od kilku lat para żyje w szczęśliwym związku i kiedy Domenico usłyszał o marzeniu swojej dziewczyny postanowił pomóc je zrealizować.

Z pomocą przyszedł właściciel firmy specjalizującej się w technologii 3D oraz włoski artysta Simone Rasetti. Stworzyli trójwymiarowy model twarzy Domenico bazując na zdjęciu sprzed ponad czterdziestu lat. Model został wydrukowany na polskich drukarkach Zortrax M200.

W ten sposób przyczyniliśmy się do spełnienia marzeń dziewczyny, bo mogła dotykając twarzy małego Domenico wyobrazić sobie jak wyglądał jako dziecko.

Nowoczesne technologie przyczyniają się do przełamywania kolejnych barier niemal z dnia na dzień. Dzisiaj o siedemnastej zaprezentuję Wam krótki tekst o tym jak amerykański weteran wojenny przerobił swój wózek inwalidzki na odśnieżarkę, żeby pomóc sąsiadom w walce ze śniegiem. Technologie to dział bardzo optymistyczny, bo dzięki coraz to bardziej wymyślnym wynalazkom przekonujemy się że niedługo będzie można pokonać niemal wszystkie ograniczenia i robić to co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. Jeśli więc jesteście ciekawi jak wygląda wózko-odśnieżarka zapraszam do oglądania filmiku o godzinie siedemnastej.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.