Logo międzynarodowego komitetu paraolimpijskiego, sa to trzy półkola czerwone, niebieskie i zielone

Dzieci z Meksyku mają pomoc od paraolimpijczyków

Meksykanie mogą liczyć na ruch paraolimpijski. 30 września w ich kraju miały się rozpocząć długo oczekiwane Mistrzostwa Świata w Pływaniu oraz w Podnoszeniu Ciężarów. Impreza została przełożona ponieważ w Meksyku doszło do fatalnego w skutkach trzęsienia ziemi.

Reakcja przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego była natychmiastowa. Wraz z Fundacją Agitos uruchomił zbiórkę fundraisingową, z której środki zostaną przeznaczone na wsparcie poszkodowanych dzieci.

Cały ruch paraolimpijski jest zjednoczony by wesprzeć Meksykanów w tym trudnym czasie – powiedział niedawno wybrany szef IPC – Brazylijczyk Andrew Parsons.

Kiedy przełożyliśmy nadchodzące Mistrzostwa Świata wielu członków naszego ruchu pytało jak mogą pomóc. Wierzymy, że współpraca z Unicef i stworzenie kampanii fundraisingowej jest najlepszym co możemy zrobić.

UNICEF jest międzynarodową organizacją, która działa na rzecz dzieci. Zaopatruje je w wodę pitną, zapewnia im opiekę, gwarantuje przybory higieniczne i toalety w schroniskach tymczasowych przekazuje potrzebującym żywność.

Dzieci dotknięte klęską pilnie potrzebują ratunku- mówi Christian Skoog przedstawiciel UNICEF w Meksyku.

Priorytetem jest zapewnić im emocjonalne i fizyczne wsparcie oraz zagwarantować dostęp do usług, których potrzebują żeby wrócić do pozornej normalności. Wielu z nich straciło domy bliskich, których kochali szkoły i rzeczy sprawiające im radość.

Wasze dotacje pomogą nam dotrzeć do każdego dziecka w potrzebie. Pomóc można wpłacając pieniądze pod tym linkiem.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.