Zdjęcie przedstawia grupę dzieci stojących w rzedzie, podczas zeszłorocznych wakacji.

Dzieci chorujące na nowotwory nakręcą czerwonego kapturka

Dzieci cierpiące na choroby nowotworowe nakręcą własną wersję czerwonego kapturka. W realizacji filmu pomoże im doktor Małgorzata Jakubowska z katedry mediów i kultury audiowizualnej uniwersytetu Łódzkiego. Mali aktorzy są podopiecznymi fundacji Krwinka.

Czerwony kapturek to już drugi film, który zostanie nakręcony przez podopiecznych fundacji. W ubiegłym roku powstał western Bolek, Lolek i Tola na dzikim zachodzie, jako obrońcy prawa. Dzieci przechodzące intensywną fazę terapii nowotworowej wyjechały wraz z rodzicami 18 lipca na dwa tygodnie do Jedlicz. Tam w trakcie trwania turnusu będą rejestrować własną interpretację historii o czerwonym kapturku. Prezes Fundacji Krwinka Elżbieta Budny, powiedziała, że fundacja od lat organizuje turnusy dla małych pacjentów walczących z nowotworami i przechodzących intensywne leczenie.

Obserwując, jak wiele radości sprawiła im praca na planie filmowym w ubiegłym roku, postanowiliśmy zaprosić drugą grupę podopiecznych do przeistoczenia się w prawdziwą ekipę filmową. Tym bardziej, że współpracujący z nami lekarze zgodnie potwierdzają, że dzięki tej formie wypoczynku i rehabilitacji mali pacjenci nabierają dużo sił do dalszej walki o powrót do zdrowia – dodaje Budny.

Podopieczni Krwinki wezmą udział w całym procesie produkcyjnym. Stworzą dekoracje i kostiumy, pomogą w ułożeniu scenariusza i staną za kamerą. Odśpiewają także piosenki stanowiące ścieżkę dźwiękową do filmowej opowieści. Na dzieci podczas turnusu czekają także inne atrakcje. Odwiedzą ich artyści teatralni i iluzjoniści. Mali pacjenci wybiorą się także do zoo, wezmą udział w Safari w Borysewie oraz obejrzą przenośne planetarium. Nie zabraknie także rehabilitacji, hipoterapii, dogoterapii czy zajęć z psychologiem.

Fundacja Krwinka, która to wszystko organizuje, powstała dwadzieścia lat temu z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Znana jest z ogólnopolskiego programu Dawca Szpiku i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV. Serdecznie gratuluję organizatorom akcji znakomitego pomysłu. Kręcenie filmu z pewnością będzie wielką atrakcją dla dzieciaków i odciągnie ich uwagę od choroby. Trzymam kciuki aby czerwony kapturek wyszedł świetnie a jego twórcy jak najszybciej powrócili do zdrowia.

źródło zdjęcia: http://www.krwinka.org/galeria/wakacje-z-krwinka/

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.