Dom Ronalda Mcdonalda w Krakowie dla rodzin dzieci cierpiących na nowotwory otwarty.

Jego partnerami są firmy Koło i Lehnen. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce które powstało po to żeby mali pacjenci i ich rodziny zmagając się z chorobą nowotworową mogli pozostawać razem. Fundacja imienia Ronalda Mcdonalda działa w Polsce od 2002 roku i skupia się na profilaktyce onkologicznej. Prowadzi między innymi bezpłatny ogólnopolski program badań USG dzieci na pokładzie ambulansu. Finansuje także szkolenia lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej we wczesnym wykrywaniu nowotworu.

Otwarty dom ma blisko 1500 metrów powierzchni w tym 1250 metrów powierzchni użytkowej. Na dwóch nowocześnie zaaranżowanych kondygnacjach rodzice będą korzystać nie tylko z 20 komfortowych apartamentów z łazienkami ale również z wielu części wspólnych na które składają się między innymi kuchnia duża jadalnia .wszechstronny salon wypoczynkowy, pokój zabaw dla dzieci, pralnia oraz ogród. Warto zauważyć, że firmy Koło i Lehnen wspierają fundację zarówno wizerunkowo jak i sprzętowo dzięki czemu korzystający z domu rodzice oraz dzieci będą mogli skorzystać z nowoczesnych komfortowych i przystosowanych łazienek w których aż roi się od produktów partnerów bloga Koło Ciebie. Ich wkład w powstanie i wyposażenie domu Ronalda Mcdonalda był naprawdę bardzo znaczący.

Z punktu widzenia zastosowanej technologii dom jest przykładem wielu modelowych rozwiązań budowlanych. Jest też budynkiem o niemal zerowym zużyciu energii bo jego wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną na ogrzewanie i wentylacje jest bardzo niski. Jednym słowem, w domu królują nowoczesne rozwiązania komfort i wygoda. Wymieniając wyjątkowe rozwiązania na pewno należy zwrócić uwagę na zastosowane w domu szyby i ich parametry .termiczne, włączenie paneli fotowoltaicznych do systemu pozyskiwania energii, powietrzne pompy ciepła oraz na dbałość w trakcie budowy o istniejącą na działce zieleń która tworzy naturalną barierę dla silnego promieniowania słonecznego.

Budowę domu wspierało blisko sto firm z całej Polski w tym Koło i Lehnen które przekazały swoje produkty. Na fundusz budowy domu złożyły się także środki pochodzące ze zbiórek publicznych prowadzonych w restauracjach Mcdonald. Dom poza domem to jedna z 352 placówek tego typu na świecie. Dzięki takim miejscom rodzice mogą zamieszkać w pobliżu leczonego w szpitalu dziecka co bardzo dobrze wpływa na proces leczenia. Najbliżsi mogą bowiem z jednej strony wspierać dziecko każdego dnia a gdy brakuje im sił odpocząć w komfortowych warunkach.

Tego typu inicjatywy są piękne i godne najwyższej pochwały. Serdeczne gratulacje dla wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego miejsca, dla osób które wsparły inicjatywę finansowo oraz firm które nie szczędziły wysiłku finansów i produktów aby stworzyć ludziom zmagającym się z poważnym problemem nowotworu u dziecka jak najlepsze warunki do odpoczynku i regeneracji sił.

Rzecz jasna przy okazji takiej inicjatywy nie mogło zabraknąć firm zarówno Koła jak i Lehnena. Obu partnerom bloga gratuluję zaangażowania i fantastycznych produktów, które przekazali by pomóc innym.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.