Portret Tomasza Golloba. Ma na sobie niebieską koszulkę, a w tle widoczne jest morze,

Czy Tomasz Gollob zostanie radnym?

Znakomity polski żużlowiec Tomasz Gollob ma pomysł na to jak działać dla dobra innych. Postanowił wystartować w wyborach samorządowych. O tym czy zostanie radnym Grudziądza zdecydują wyborcy. Sportowiec, który w kwietniu 2017 roku uległ poważnemu wypadkowi chce zająć się sprawami sportu i problemami osób z niepełnosprawnością.

Gollob będzie jedynką na liście obecnego wiceprezydenta miasta Marka Sikory który będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta. W wywiadzie udzielonym przeglądowi sportowemu Sikora przedstawił kulisy decyzji Golloba:

Tomek bardzo mnie zaskoczył. Podczas krótkiej rozmowy opowiadał głównie o stanie zdrowia a potem ja spytałem go czy nie zgodziłby się kandydować do rady. Spytał dokładnie na czym polegałyby jego zadania i czym konkretnie miałby się zajmować. Potem dość szybko dał pozytywną odpowiedź i od razu zaczął planowanie. Chciałbym by w naszym mieście zajmował się sportem ale także sprawami osób niepełnosprawnych. Wszyscy znamy jego talent organizacyjny i jestem przekonany, że sobie poradzi. Wiele instytucji jest do niego pozytywnie nastawionych dzięki czemu łatwiej będzie załatwić sprawy.

W Przeglądzie Sportowym czytamy, że po urazie rdzenia kręgowego Gollobowi dużą trudność sprawia nawet poruszanie się na wózku. Od kilku miesięcy przebywa na zmianę w swoim domu oraz w wojskowej klinice w Bydgoszczy.

Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na problemy Tomka nie będzie mógł pracować 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w miesiącu – mówi Sikora.

Praca radnego na szczęście nie jest jednak tak absorbująca bo zajmuje tak naprawdę tylko kilka dni w miesiącu. Tomek zresztą już pokazał jak bardzo zależy mu na rzetelnym wypełnianiu obowiązków. Ma mnóstwo pomysłów i cały czas myśli nad nowymi – dodaje.

Osobiście życzę panu Tomaszowi sukcesu zarówno wyborczego jak i tego najważniejszego w walce którą prowadzi o powrót do zdrowia.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.