Zdjęcie przedstawia IBAI, czarne opakowanie, wyposażone w szereg białych, dużych przycisków.

Czy słyszeliście o IBAIu?

IBAI to małe, bardzo poręczne urządzenie, dzięki któremu użytkownik może obsługiwać inne sprzęty. Wszystko to dzięki świetnie rozwiniętemu standardowi Bluetooth 4opowiada Roman Roczeń z firmy Ece

IBAI z góry.
Do czego przyda nam się IBAI?

Ujmując rzecz najprościej IBAI to poręczne urządzenie, dzięki któremu obsłużymy kilka innych np. iPhone, tablety czy laptopy. Dotychczas pewną niedogodnością iPhone’a było pisanie dłuższych tekstów. Jeśli chcieliśmy zadbać o polskie znaki, przecinki czy nawiasy oraz właściwą formę graficzną, to zawsze wymagało to długich poszukiwań w menu. W takich momentach przydaje się klawiatura zewnętrzna. Korzystając z komunikacji Bluetooth, łączymy się z iPhone i używając IBAIowskiej – tworzymy elegancki wpis. Ten sprzęt przyda się także osobom, które mają problemy z utrzymaniem prawidłowego kierunku wykonywanych gestów. Jeżeli np. szukamy aplikacji trzynastej, to nie musimy obawiać się że palec nam się omsknie i znajdziemy się w zupełnie innym miejscu menu. Naciskamy po prostu strzałkę w lewo lub prawo i znajdujemy się dokładnie tam, gdzie chcieliśmy. Można więc powiedzieć, że IBAI jest udoskonaloną wersją kajetka SD.

Dzięki komunikacji Bluetooth otwiera się cała duża gałąź elektroniczna, dzięki której już niedługo będziemy mieli zdalny dostęp do wszystkich urządzeń, z których korzystamy w domu, lodówki, pralki czy kuchenki.

Możemy na nim słuchać muzyki, odtwarzać pliki, tworzyć notatki itd. Wygląd urządzenia jest niemal identyczny. Jedyną zasadniczą zmianą jest rezygnacja z pokrętła regulującego głośność. W jego miejsce udało się zainstalować nowy moduł Bluetootha. Sterowanie głośnością odbywa się w tej chwili przyciskami. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkownika jest, to że może korzystać z ośmiopunktowej, dobrze sobie znanej klawiatury brajlowskiej i za jej pomocą wydawać wszystkie polecenia. IBAI doskonale sprawdza się także w warunkach domowych. Kiedy np. chcę udostępnić synom mój komputer bez podawania hasła dostępu łączę się za pomocą tego małego urządzenia z laptopem i jestem w stanie obsłużyć go zdalnie. Daje to dużą niezależność. Dzięki komunikacji Bluetooth otwiera się cała duża gałąź elektroniczna, dzięki której już niedługo będziemy mieli zdalny dostęp do wszystkich urządzeń, z których korzystamy w domu, lodówki, pralki czy kuchenki.

IBAI od boku. Czarne prostopadłościenne pudełko, z białymi przyciskami.

 

 

Jaki jest koszt IBAIa?

Wersja z syntezatorami mowy SMP kosztuje 3600 złotych. Jest także możliwość kupienia sprzętu z dodatkowymi syntezatorami firmy Acapela. Możemy w niej skorzystać z głosu angielskiego. Wersja z syntezatorami Acapela kosztuje 4100 złotych. Urządzenie ma również bardzo wytrzymałą baterię. IBAI z syntezatorem SMP może pracować nieprzerwanie przez 20 godzin, a w wersji Acapela około 10-12 godzin. Dzięki temu urządzeniu możemy obsłużyć także sprzęty z ekranami dotykowymi. Nie brakuje nam także przycisków uruchamiających funkcje potrzebne osobom niewidomym od tak natychmiast, np. dyktafon możemy włączyć przytrzymując przez chwilę jeden klawisz. Naprawdę warto zainwestować w IBAIa, bo jest to sprzęt, który bardzo poszerza nasze możliwości komunikacyjne i ułatwia funkcjonowanie.


foto: http://www.ece.com.pl

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.