Mistrz Polski AMP Football'u Husaria Kraków świętuje zwycięstwo.

Czy słyszeliście kiedyś o krakowskiej husarii? Jeśli nie to najwyższy czas uzupełnić wiadomości.

 

Pod Wawelem pojawili się bowiem wyjątkowo waleczni jej przedstawiciele. Wywalczyli historyczne mistrzostwo Polski ligi amp footballu w pierwszym sezonie jej istnienia.

Na rozgrywki nowo powstałej ligi w pierwszym sezonie składało się dwadzieścia spotkań w których padły 73 gole. Rozegrano cztery turnieje z udziałem czterech zespołów mistrzowskiej Husarii Kraków, sensacyjnego wicemistrza Gryfa Szczecin, GKS Góry i Lamparta Warszawa. W meczach wystąpiło łącznie pięćdziesięciu zawodników walczących z taką ambicją i poświęceń, że nie sposób nawet zliczyć połamanych przez nich na boisku kul. Jak podkreśla kapitan Legii Warszawa, Kuba Rzeźniczak, będący ambasadorem Lamparta Warszawa liga amp football to przede wszystkim wielkie serce i wielka waleczność. My jako zawodowi sportowcy możemy brać przykład z zawodników amp football’u. Jestem pod niesamowitym wrażeniem – dodaje Rzeźnik. Największą ligową niespodzianką sezonu była postawa zawodników Gryfa Szczecin. Po pierwszych z czterech turniejów zajmowali oni ostatnie miejsce z fatalnym bilansem bramkowym 0 – 15. Nie zrezygnowali jednak z walki. W błyskawicznym tempie uzupełnili skład i w kolejnych turniejach grali tak skutecznie, że wystarczyło to do wywalczenia tytułu wicemistrzów Polski. Jego losy rozstrzygały się zresztą do ostatnich minut spotkania Szczecinian z GKS Górą drużyną z okolic Płocka.

Zawodnicy ze Szczecina jako jedyni pokonali również mistrzowską Husarię w której składzie występują liczni reprezentanci Polski. Królem strzelców rozgrywek został reprezentant Polski i zawodnik krakowskich mistrzów Tomasz Miz z dorobkiem dwunastu goli. Minimalnie wyprzedził on zawodnika Gryfa Szczecin Bartosza Łastowskiego który strzelił 11 bramek. W pierwszych historycznych rozgrywkach naszej amp futbolowej ligi wystąpili także znani obcokrajowcy, Nigeryjczyk Bangbopa Yomi w Lamparcie Warszawa i najlepszy zawodnik reprezentacji Niemiec Marco Reinecke w Gryfie Szczecin. Pierwsze amp futbolowe kluby powstały w naszym kraju na początku 2014 roku. Dzięki temu, że udało się stworzyć ligę, Polska dołączyła do wąskiego grona kilku europejskich krajów, które mogą się pochwalić zorganizowanymi rozgrywkami. W większości państw grają pojedyncze drużyny rywalizujące wyłącznie na arenie międzynarodowej. Chwalebnym wyjątkiem od tej reguły są Turcy, którzy mają już 24 zespoły rywalizujące w dwóch Ligach. Piłkarze ich klubów otrzymują pensję za grę, a skróty meczów z każdej kolejki pokazywane są w publicznej telewizji. W lidze Tureckiej nie brakuje także wielu ciekawych i emocjonujących transferów.

Z tym większym uznaniem powinniśmy traktować wynik naszej reprezentacji w ostatnim międzynarodowym turnieju gdzie Polacy dotarli do finału i ulegli Turcji minimalnie jeden do dwóch stawiając bardzo zaciekły opór. Jak podkreślił Marek Zadębski bramkarz i kapitan mistrzowskiej Husarii, liga amp futbolowa to najlepsze co spotkało piłkarzy od czasu powstania reprezentacji Polski. Rywalizacja była bardzo emocjonująca i nie zabrakło w niej kilku niespodzianek do których przede wszystkim należy zaliczyć świetną postawę Gryfa Szczecin. Mistrzostwo krakowskiej Husarii to wynik naszej ciężkiej pracy na treningach i świetnej atmosfery w klubie w którym od samego początku stawiamy na pozytywne emocje. Ciesze się, że dzięki stworzeniu ligi do klubów dołączyło wielu nowych zawodników. Oby tak dalej – dodaje najlepszy bramkarz sezonu ligowego. To, że rozgrywki amp futbolu w Polsce będą się rozwijać jest pewne już dzisiaj. W kolejnym sezonie do ligi dołączy nowy zespół, Kuloodporni Bielsko Biała. Przedstawiciele wszystkich klubów ekstraklasy zapraszają serdecznie na swoje treningi wszystkich którzy chcieliby spróbować swoich sił i stać się świetnymi zawodnikami i powalczyć o tytuł mistrza Polski w sezonie 2016. Na razie klasyfikacja po obecnych rozgrywkach wygląda następująco. 1. Mistrz Polski Husaria Kraków. 2. Gryf Szczecin. 3 GKS Góra. 4. Lampart Warszawa.

Aż serce rośnie kiedy czyta się o tak wspaniałych inicjatywach. Liga amp futbolu to wspaniały pomysł który na pewno zachęci masę osób z niepełnosprawnością do kopania piłki a wielu innym zapewni ogromne emocje. Byłoby wspaniale gdybyśmy doczekali się jak w Turcji transmisji ze spotkań ligowych. Jedyne co mnie wkurza to ostatnie miejsce Lamparta. Stolica nie może przecież zamykać tabeli.

Chyba sam pójdę do nich na trening i zgłoszę gotowość do walki. Spełniam wszystkie kryteria. Jestem młody silny, zdeterminowany, bez nogi a w dodatku ślepy. Takiego zawodnika na pewno jeszcze nie mieli. A nóż pomogę im się wydostać z samego dna tabeli?

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.