Zdjęcie przedstawia Ewę Błaszczyk, japońskiego profesora Isao Morita oraz Profesora Wojciecha Maksymowicza,

Czy Ola Janczarska – córka Ewy Błaszczyk, rzeczywiście została wybudzona ze śpiączki?

W ostatnich dniach media obiegła informacja, że Ola Janczarska, córka znanej aktorki Ewy Błaszczyk, została wybudzona ze śpiączki. Miało to nastąpić dzięki działaniu stymulatora, który pacjentce wszczepiono kilka tygodni temu, podczas operacji przeprowadzonej przez japońskiego profesora Isao Moritę. Jak się jednak okazuje, z tym wybudzeniem, to nie do końca prawda.

Oddajmy głos Ewie Błaszczyk, która w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku pisze:


Szanowni Państwo!

Bardzo dziękuję za zainteresowanie stanem zdrowia mojej córki Aleksandry. Od lat odbieram wiele sygnałów i informacji świadczących o Państwa wsparciu w naszej trudnej drodze, podczas choroby mojej córki. W odpowiedzi na ostatnie doniesienia w mediach (podczas mojej nieobecności w kraju) dotyczące stanu zdrowia Oli, pragnę oświadczyć, że moja córka nie jest jeszcze w pełni wybudzona.

W mediach pojawiła się wypowiedź jednego z lekarzy:
„(…) Udało się uzyskać poprawę, ale nie tak znaczącą, jak u innych pacjentów. Dlaczego? To pokłosie 16 lat bytu poza światem – w śpiączce. Pani Aleksandra ma głębokie uszkodzenie całego mózgowia w związku z niedotlenieniem w wyniku zachłyśnięcia. W przypadku takich pacjentów rokowania nie są dobre. Udaje się ich doprowadzić do jakiegoś poziomu przytomności, ale nie udaje się uzyskać dodatkowych, bardzo istotnych funkcji związanych z porozumiewaniem się ze światem, takich jak mowa, pisanie, czytanie, liczenie. Co się udało uzyskać u pani Oli Janczarskiej? Na pewno bardziej spontanicznie reaguje na to, co się wokół niej dzieje. Widać na jej twarzy wyraz zadowolenia, radości i obojętności. W przypadkach, kiedy coś ją zaciekawi, coś silnie działa na jej emocje, zauważyć też można poszerzanie się źrenic. Jest również mniejsza spastyczność (napięcie mięśniowe), co ułatwia rehabilitację oraz wykonywanie czynności dnia codziennego.(…)”.

Kontakt ze światem się poprawił, ale Ola ciągle pozostaje w stanie minimalnej świadomości.

Ten stan minimalnej świadomości był podstawą do pozytywnej kwalifikacji do wszczepu stymulatora w pień mózgu. Czekamy i obserwujemy czy pojawią się kolejne symptomy poprawy.

Zapewniam Państwa, że jeśli nastąpi znacząca poprawa stanu zdrowia Oli, to z radością podzielę się z Państwem tą informacją.

Ewa Błaszczyk
Mama i Prezes Fundacji „Akogo?”


Jak więc widzicie, drodzy czytelnicy, nie ma jeszcze pełnego sukcesu, ale można mówić o poprawie stanu zdrowia. Jestem przekonany, że wszyscy bardzo mocno trzymamy kciuki za Olę Janczarską oraz innych pacjentów, którzy mają szansę wybudzić się ze śpiączki. Zapewniam was, że jeśli tylko pojawią się w tej sprawie jakiekolwiek nowe, pozytywne informacje od razu będziecie mogli przeczytać o tym na blogu.

źródło zdjęcia: http://usk-olsztyn.pl/index.php/476-konferencja-podsumowujaca

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Jeden komentarz: On Czy Ola Janczarska – córka Ewy Błaszczyk, rzeczywiście została wybudzona ze śpiączki?

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.