Portret Tomasza Golloba. Ma na sobie niebieską koszulkę, a w tle widoczne jest morze,

Czy chińscy lekarze pomogą Gollobowi?

Słynny Polski żużlowiec Tomasz Gollob udał się na leczenie do Chin. Specjaliści w Nannin stosując metody chińskiej medycyny naturalnej będą próbowali zwalczyć bóle spastyczne, które bardzo dają się we znaki naszemu zawodnikowi. Wyjazd do miasta w południowych Chinach był możliwy dzięki trwającej od kilku lat współpracy Grudziądza i Nanning.

Wiceprzewodniczący głównej komisji sportu żużlowego i przyjaciel Golloba, Zbigniew Fiałkowski powiedział, że chińscy lekarze zapoznali się z całą dokumentacją medyczną Golloba i doszli do wniosku że mogą podjąć próbę pomocy żużlowcowi.

Po tej informacji zaczęliśmy działać żeby wszystko jak najszybciej załatwić i umożliwić Tomkowi wyjazd – dodał. Przez dwa trzy dni będą trwały badania azjatyckich ekspertów, po których zostanie zaplanowany dokładny czas pobytu Golloba w Chinach. Nanning jest miastem partnerskim Grudziądza i wymiana lekarzy z tamtą kliniką trwa od dwóch trzech lat. Pojechałem z pomysłem leczenia Tomka w Nanning do prezydenta Grudziądza, który wydelegował do załatwienia sprawy wiceprezydenta. Zaczęliśmy rozmowy z fundacją polskiego związku motorowego w kwestii opłacenia przelotu i zapewnienia tłumacza. Wizę załatwiliśmy w dwa dni więc wszystkim trzeba gorąco podziękować za sprawne działanie – powiedział Fiałkowski. Towarzyszył on także Gollobowi w drodze na lotnisko.

Wszyscy mamy duże nadzieje związane z tym wyjazdem. Wiemy że Chińscy lekarze pomagają w takich przypadkach. Poczekajmy jednak na wyniki badań bo wtedy będzie wiadomo w jakim stopniu mogą mu pomóc. Drogę na lotnisko trwającą trzy godziny Tomek jakoś zniósł. W samolocie ma zarezerwowane miejsce w klasie biznes wziął ze sobą materac i będzie mógł się rozłożyć. Wszystko po to żeby ulżyć mu trochę w tych okropnych bólach. mówi wspomniany wcześniej działacz i przyjaciel sportowca. Gollobowi towarzyszą również ordynator neurochirurgii szpitala w Grudziądzu Adam Zaborowski, opiekunka i tłumacz.

Nie jestem lekarzem i nie umiem opisać w jaki sposób działają chińscy specjaliści. W Grudziądzu był przypadek pani która miała od trzech lat bardzo mocne bóle kolana. Chińczycy przyjechali zastosowali akupunkturę i od września nic jej już nie doskwiera – dodał Fiałkowski.

Przypomnijmy, że Tomasz Gollob uległ wypadkowi w kwietniu zeszłego roku podczas treningu przed Motocrossowymi Mistrzostwami w Hełmnie. Jego efektem jest niedowład nóg i konieczność używania przez Golloba wózka inwalidzkiego. Od dziewięciu miesięcy sportowiec przechodził rehabilitację w Bydgoszczy, na którą dojeżdżał z domu. Miejmy nadzieję, że chińscy specjaliści pomogą panu Tomaszowi, któremu z całego serca życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.