zdjęcie przedstawia różne obrazki z telefizorami, wszystkie sa szare i wyłączone a jeden po środku jest kolorowy, włączony z sygnałem niedostępnego programu

Co by było gdybyście nie mogli oglądać telewizji? obejrzyjcie spot.

Bardzo interesujący spot nakręcili głusi członkowie oddziału mazowieckiego polskiego związku głuchych. Zamiana ról to filmik pokazujący jak wyglądałby świat gdyby osoby słyszące stanowiły mniejszość. Spot ma zwrócić uwagę odbiorców na problem niedostępnej dla osób głuchych telewizji. W spocie widzimy siedzącego na kanapie mężczyznę, który usiłuje obejrzeć wiadomości.

Link do spotu na portalu niepełnosprawni.pl

Niestety na wszystkich kanałach okazuje się to niemożliwe ponieważ prezenterzy posługują się wyłącznie językiem migowym. W ten sposób osoby słyszące mogą wczuć się w sytuację osób głuchych które na co dzień nie mają dostępu do telewizji ponieważ programy są nadawane wyłącznie w języku polskim. Nadawcy nie dbają nawet o zapewnienie napisów które ułatwiłyby głuchym odbiór. W drugiej części filmu pojawiają się napisy i tłumacz przekazujący informacje w języku polskim. Widzowie rozumieją jak niewiele potrzeba aby programy filmy czy transmisje sportowe stały się dostępne. Spot ma zachęcić do podpisania petycji o której pisałem niedawno na blogu. Dotyczy ona właśnie spraw związanych z dostępnością mediów.

Proszę was więc jeszcze raz zapoznajcie się z petycją i postulatami osób głuchych pod tym linkiem oraz jak najszybciej ją podpiszcie i przesyłajcie dalej.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.