Flaga Boliwii jest podzielona na 3 równe, poziome pasy, od góry czerwony, żółty, zielony. Na środku znajduje się herb - napis Bolivia, orzeł, flagi.

Boliwijska policja rozprawiła się z niepełnosprawnymi!

Boliwijska policja pokazała prawdziwą krzepę! Funkcjonariusze uznali, że pojęcie równości dotyczy absolutnie wszystkich i dzięki stanowczej interwencji rozpędzili na cztery wiatry demonstrację osób z niepełnosprawnościami. Można powiedzieć że ów bohaterski czyn był sam w sobie odpowiedzią na ich postulaty.

Domagali się bowiem podniesienia o połowę rent, które obecnie wynoszą 144 dolary, czyli są zbliżone do polskich oraz równego traktowania. Pierwszy postulat przeszedł niezauważony, ale drugi zrealizowano natychmiast. Skoro chcą równości będą ją mieli.

Policja pobiła ich dokładnie tak samo jak robi to z pełnosprawnymi członkami społeczeństwa nie zwracając uwagi na jakieś tam śmieszne choroby i fakt, że przeciwnik ma nieco ograniczone możliwości obrony.

Tym lepiej. Niech się oduczy protestować. Podobne akcje przypominają mi że żyjemy w świecie, gdzie słowo humanizm nabiera zdaje się całkiem nowego znaczenia. W Boliwii policja humanitarnie bije demonstrantów. W Rosji największy humanista naszych czasów Władimir Putin wypuszcza zaledwie po dwóch latach Nadię Sawczenko. Czyż to nie humanitaryzm? Rosyjski niezależny sąd skazał ją na dwadzieścia dwa lata, ale wódz darował jej z wyroku aż dwie dekady. Powinna być mu bardzo wdzięczna podobnie zresztą jak boliwijscy niepełnosprawni policji. Mogła przecież zacząć strzelać, a jednak się powstrzymała. Niech żyje wolność równość i braterstwo na miarę 21 wieku.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.