obrazek przedstawia zdjęcie biletu

Bilety ulgowe na Igrzyska we Wrocławiu

Ważna wiadomość dla zagorzałych kibiców sportów nieolimpijskich. W dniach 20-30 lipca tego roku odbędą się Światowe Zawody Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu The World Games.

Wszyscy kibice z niepełnosprawnością będą mogli nabyć ulgowe bilety.

Dodatkowo dostępna będzie audiodeskrypcja dla osób niewidomych. Organizatorzy zapewniają, że cała impreza będzie dostępna dla wszystkich. Zwracano na to uwagę podczas projektowania nowej pływalni czy toru wrotkarskiego, a także podczas modernizacji zabytkowego stadionu olimpijskiego.

Bartłomiej Skrzyński – Rzecznik Prezydenta Wrocławia do Spraw Osób Niepełnosprawnych zwrócił uwagę, że przystosowane są także hotele oraz lotnisko. Na większości obiektów są specjalne sektory, w których swobodnie mogą się poruszać niepełnosprawni. Nie będą mieli problemu ani z wjazdem na teren ani z dotarciem np do toalety – podkreślił.

Wszystkim kibicom z niepełnosprawnością przysługują bilety ulgowe na wszystkie imprezy w ramach The World Games, a opiekunowie płacą symboliczną złotówkę. Zawodnicy powalczą między innymi w futbolu amerykańskim, piłce ręcznej plażowej, żużlu, wspinaczce sportowej, ale i w szybkiej jeździe na wrotkach czy wyścigach kajakiem polo.

Adam Roczek – wiceprezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego podkreślił, że oprócz wymiaru sportowego igrzyska powinny być także festiwalem – świętem, na którym każdy czuje się dobrze. Chcemy, aby to były igrzyska dostępne, w których mogą wziąć udział wrocławianie i goście naszego miasta. Wiemy, że żadnej grupy kibiców nie można zaniedbać – podsumował.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.