rozmowa z Robertem Koniecznym na moście w Wenecji

Bienale w Wenecji Roberta Koniecznego

ROZMOWY NIE TYLKO O ARCHITEKTURZE z Robertem Koniecznym

Spotkania ciekawe i nieoczywiste. Tak jak i twórczość jednego z największych polskich architektów. Bienale w Wenecji wymusiło odważne pytania i odpowiedzi.

W ramach wystawy w Pallazzo Bembo towarzyszącej Biennale Archtektry w Wenecji oraz w ramach Architektur Galerie w Berlinie Robert Konieczny przedstawił polską architekturę międzynarodowemu odbiorcy. Te dwie wystawy pozwalają zrozumieć głębszy sens projektów realizowanych przez KWK Promes – zacierania granic między architekturą a otoczeniem.

Jaka myśl stoi za współczesną postacią tak znanego architekta jakim jest Robert Konieczny? Rozmowa, która toczy się na tle malowniczych uliczek Wenecji, odbyła się podczas Biennale architektury – jednej z najważniejszych tego typu imprez na świecie. Pierwszy film z cyklu rozmów nosi znamienny tytuł „Na krawędzi”. Dlaczego? Obejrzyj już teraz! (link).

ROBERT KONIECZNY

Jeden z najwybitniejszych polskich architektów, szef pracowni KWK Promes: biura, które znalazło się na liście 44 najlepszych młodych biur architektonicznych świata, wydawnictwa „Scalae”. Najważniejsze realizacje i nagrody:

  • Arka Koniecznego: tytuł najlepszego Domu Świata w ogólnoświatowym konkursie Wallpaper Design 2017
  • Muzeum Narodowe – Centrum Dialogu Przełomy:najlepszy Budynek Świata 2016, w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival. Nagroda ta pierwszy raz w historii trafiła do Polski. Nagroda dla Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy 2016 w konkursie European Prize for Urban Public Space przyznawanym przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB).
  • Dom Aatrialny: tytuł House of the Year 2006 zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie; tytuł najlepszego budynku III RP, w plebiscycie architektonicznym ogłoszonym przez tygodnik Polityka w 2012 roku.

 

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.