zdjęcie miejskie ulicy w Tokio. Widać spacerujących ludzi oraz w tle wysokie kolorowe wieżowce pełne reklam

Będzie wspólna parada medalistów igrzysk i paraolimpiady w Tokio

Japońscy medaliści przyszłorocznych igrzysk oraz paraolimpiady w Tokio wezmą udział w jednej, wspólnej paradzie po zakończeniu obydwu imprez – poinformowały media publiczne (NHK) w „Kraju Kwitnącej Wiśni”. Organizatorzy liczą na poprawienie rekordu publiczności.

Pierwsza połączona parada odbyła się w październiku 2016 r. po igrzyskach w Rio de Janeiro i zgromadziła na ulicach jednej z dzielnic Tokio aż 800 tysięcy widzów.

Reprezentanci Japonii wywalczyli w olimpijskich zmaganiach w Brazylii 41 medali, w tym 12 złotych, zaś paraolimpijczycy 24 (nie stanęli nigdy na podium). Oczekiwania gospodarzy, co do sukcesów w Tokio są dużo wyższe.

Wspólna parada zwycięzców oznacza, że olimpijczycy będą musieli trochę poczekać na świętowanie swoich sukcesów. Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia, zaś paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września 2020.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.