Husaria Kraków - Amp Futbol Ekstraklasa, na zdjęciu widnieją zadowoleni mistrzowie polski 2017, trzymający baner oraz zwycięzki medal

Amp Futbol Ekstraklasa: Husaria Kraków trzeci raz z Mistrzostwem Polski!

Zakończył się najbardziej wyrównany sezon w historii Amp Futbol Ekstraklasy. O mistrzostwie zadecydował dopiero ostatni mecz rozgrywek, w którym Husaria Kraków pokonała gospodarzy z Glorii Varsovia 2:1 i po raz trzeci z rzędu pokazała, że jest najsilniejszą drużyną w kraju.

Zawodnicy walczyli nie tylko o medale i tytuł mistrzowski, ale również o miejsce w reprezentacji Polski na październikowe Mistrzostwa Europy. Trzynastoosobową kadrę, zaraz po zakończeniu rozgrywek ogłosił trener biało-czerwonych Marek Dragosz.

zdjęcie wykonane w trakcie meczu
Gloria Varsovia v Husaria Kraków – Amp Futbol Ekstraklasa fot. Bartłomiej Budny (2)

Przed turniejem szanse na tytuł miały aż trzy drużyny. Oprócz Husarii Kraków o najważniejsze trofeum w sezonie walczyły właśnie Gloria Varsovia oraz Kuloodporni Bielsko-Biała. Krakowski zespół prowadzony przez Krzysztofa Moszumańskiego i Tadeusza Kapuścińskiego bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Warszawie i po pierwszym dniu turnieju finałowego odskoczył gospodarzom na dwa, a bielszczanom aż na siedem punktów. O Mistrzostwie Polski zadecydował ostatni mecz w sezonie, w którym naprzeciw Husarii stanęli ampfutboliści Glorii. Ostatecznie, po pełnym sportowych emocji i pięknych goli pojedynku, górą byli krakowianie, którzy mogli cieszyć się z trzeciego Mistrzostwa Polski w historii. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrał filar Husarii i reprezentacji Polski Mateusz Kabała, który na początku meczu najpierw świetne dograł piłkę do Tomka Misia, a w drugiej połowie, zaraz po golu wyrównującym przeprowadził skuteczną indywidualną akcję zakończoną strzałem, który odebrał Glorii nadzieję na sukces.

To na pewno był nasz najlepszy turniej w tym roku. Chłopaki zostawili na boisku dużo zdrowia i serca, dzięki czemu udało się wygrać wszystkie mecze i zgarnąć tytuł mistrzowski. Za nami ciężki sezon, w trakcie którego niepotrzebnie gubiliśmy punkty. Warto również zauważyć, że wszystkie drużyny zrobiły ogromny postęp i poziom ligi znacznie się podniósł. Cały czas przed nami jest jeszcze dużo pracy, bo na pewno w kolejnym sezonie każdy będzie chciał urwać punkty trzykrotnemu mistrzowi Polski – mówi trener Husarii Kraków, Tadeusz Kapuściński.

Zdjęcie piłkarzy wykonane w trakcie trwania meczu
Kuloodporni Bielsko-Biała v Anpfiff Hoffenheim – Amp Futbol Ekstraklasa fot. Bartłomiej Budny

Trenerowi wtóruje jeden z najmłodszych, ale też najszybszych zawodników ligi Krystian Kapłon:

W trakcie całego sezonu mieliśmy wzloty i upadki. Kluczowy był dla nas mecz z Kuloodpornymi, którym udanie rozpoczęliśmy warszawski turniej i później wygrywaliśmy aż do końca. To na pewno nie był dla nas najłatwiejszy rok, ale cieszymy się, że jesteśmy Mistrzami.

Wicemistrzem została oczywiście rewelacja rozgrywek Gloria Varsovia, a brązowe medale zawisły na szyjach zawodników z Bielska-Białej. Na czwartym miejscu sezon zakończył trapiony kontuzjami wicemistrz z poprzedniego sezonu GKS Góra, a stawkę zamknął debiutujący w polskiej lidze niemiecki Anpfiff Hoffenheim.

W trakcie ceremonii zakończenia wręczono puchary oraz nagrody indywidualne. Najwięcej statuetek skompletował 17-letni napastnik Glorii Varsovia i reprezentacji Polski Jakub Kożuch, który został królem strzelców, piłkarzem sezonu oraz najlepszym młodym zawodnikiem. W ręce wicemistrzów Polski trafiły również nagrody dla najlepszego bramkarza, którym został Jakub Popławski, najlepszego trenera – Mateusz Szczepaniak oraz „Odkrycie Sezonu”, którym uznano debiutującego w lidze Adriana Bąka. Dzięki organizacji fantastycznego turnieju w Bielsku-Białej nagrodę indywidualną zdobył również Daniel Kawka, prezes Kuloodpornych.

Zdjęcie piłkarzy w trakcie gry
Kuloodporni Bielsko-Biała v Anpfiff Hoffenheim – Amp Futbol Ekstraklasa fot. Bartłomiej Budny

Zmaganiom polskich ampfutbolistów przyglądał się trener reprezentacji Polski Marek Dragosz, który podczas ceremonii zakończenia sezonu ogłosił kadrę na Mistrzostwa Europy w Turcji. Już na początku października w Stambule Polacy powalczą o awans z fazy grupowej EURO z Francją, Włochami i Belgią. Wcześniej biało-czerwonych czeka jednak wrześniowe zgrupowanie przygotowawcze w Uniejowie.

Jestem bardzo dumny, że znalazłem się wśród powołanych na Mistrzostwa Europy. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt móc reprezentować polskie barwy. To będzie bardzo ciężki turniej, ale mocno wierzę w to, że wygramy Euro i wrócimy do domów ze złotymi medalami – kończy Krystian Kapłon, który otrzymał powołanie na turniej w Turcji.

Zdjęcie zadowolonego piłkarza po meczu
Jakub Kożuch – Gloria Varsovia – Amp Futbol Ekstraklasa fot. Bartłomiej Budny

Amp Futbol Ekstraklasa 2017

  1. Husaria Kraków
  2. Gloria Varsovia
  3. Kuloodporni Bielsko-Biała
  4. GKS Góra
  5. Anpfiff Hoffenheim

 

Król Strzelców: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Najlepszy Zawodnik Sezonu: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Najlepszy Bramkarz Sezonu: Jakub Popławski (Gloria Varsovia)

Odkrycie Sezonu: Adrian Bąk (Gloria Varsovia)

Młody Zawodnik Sezonu: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Trener Sezonu: Mateusz Szczepaniak (Gloria Varsovia)

Działacz Sezonu: Daniel Kawka (Kuloodporni Bielsko-Biała)

Nagroda Fair Play: Anpfiff Hoffenheim

Nagroda Specjalna Sezonu: Anpfiff Hoffenheim

Tabela końcowa, statystyki i wyniki Amp Futbol Ekstraklasy znajdują się na stronie:
http://www.ampfutbol.pl/amp-futbol-ekstraklasa-2017/

Organizator rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy: Stowarzyszenie Amp Futbol Polska

Rozgrywki współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Organizator Turnieju: Gloria Varsovia

Partner Turnieju: MOS Centrum

Kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy – Turcja – 1-10 października 2017

bramkarze:
Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Jakub Popławski (Gloria Varsovia)
obrońcy:
Rafał Bieńkowski (GKS Góra)
Przemysław Świercz (Husaria Kraków)
Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała)

pomocnicy:

Piotr Mizera (Kuloodporni Bielsko-Biała)
Mateusz Kabała (Husaria Kraków)
Krystian Kapłon (Husaria Kraków)

Sebastian Ziółkowski (GKS Góra).

napastnicy:

Dawid Dobkowski (Gloria Varsovia)
Bartosz Łastowski (wszyscy Kuloodporni Bielsko-Biała)
Tomasz Miś (Husaria Kraków)
Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Sztab szkoleniowy:

Marek Dragosz, Grzegorz Skrzeczek, Maciej Cieślik, Zofia Kasińska, Artur Kurzawa

Zapisz

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.