Amp Futbol Cup 2017, plakat

Amp Futbol Cup 2017 – Jedną nogą w finale! Biało-czerwoni zagrają w Warszawie w drodze po medale ME!

Już w najbliższy weekend 24 i 25 czerwca w Warszawie odbędzie się VI edycja Amp Futbol Cup – międzynarodowego turnieju piłkarzy po amputacjach. O zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie powalczą reprezentacje Polski, Anglii, Francji, Irlandii, Grecji oraz Japonii. Dla pięciu europejskich drużyn będzie to kluczowy punkt przygotowań do październikowych Mistrzostw Europy. W sobotę 24 czerwca odbędą się mecze grupowe, a w niedzielę 25 czerwca faza decydująca turnieju wraz z meczem pokazowym piłkarskich gwiazd: Legia Champions kontra Przyjaciele Amp Futbol.

W zeszłorocznej edycji imprezy Polacy wspierani fantastycznym dopingiem dotarli aż do finału imprezy, w którym po dogrywce ulegli 0:1 aktualnym mistrzom świata, Rosjanom. W drodze do wielkiego finału biało-czerwoni pokonali Włochów oraz bardzo silną reprezentację Anglii, co dało im nie tylko drugie miejsce w turnieju, ale również awans w oficjalnym rankingu europejskiej federacji, który zaowocował rozstawieniem podczas losowania EURO 2017.

Nasza drużyna jest jeszcze silniejsza niż rok temu – mówi Bartosz Łastowski, najlepszy strzelec reprezentacji, który w 52 meczach kadry zanotował 40 goli i 14 asyst. – Amp Futbol Cup na pewno pokaże nam co jeszcze musimy poprawić przed EURO, ale nie ma co ukrywać, że oba te turnieje chcemy po prostu wygrać – zapowiada „ampfutbolowy Messi”.

Amp Futbol Cup to turniej, który zawsze stoi na najwyższym poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym – wtóruje mu kapitan Przemysław Świercz. – Zebrane w ten weekend doświadczenie na pewno zaprocentuje na październikowych mistrzostwach Europy. Cel na najbliższy turniej oraz na europejski czempionat jest ten sam – to pierwsze miejsce! – mówi podstawowy zawodnik biało-czerwonych.

Ampfutbolowe EURO, do którego nasi kadrowicze intensywnie szykują się od blisko trzech lat, odbędzie się już na początku października w Stambule. Polacy po ostatnich Mistrzostwach Świata, w których sensacyjnie doszli aż do półfinału, mają wielkie apetyty na złoto. Jednym z ich głównych rywali, oprócz Turcji i Rosji będą z pewnością doświadczeni Anglicy, których w ten weekend również będzie można zobaczyć w Warszawie.

– Amp Futbol Cup to istotny punkt przygotowań do październikowych mistrzostw Europy. – Sprawdzimy tych zawodników, którzy nie byli z nami w kwietniu we Włoszech. Jak oceniam nasze szanse w najbliższy weekend? Zawsze przypominam o tym, jak bardzo zmieniła się nasza pozycja w europejskiej hierarchii i jak w związku z tym traktują nas rywale oraz o tym, że to jest sport. Niczego nie można być pewnym, oprócz tego że zostawimy na boisku całe swoje serducha – zapowiada trener kadry narodowej Marek Dragosz. – Podobnie będzie w czasie ME w Turcji. Wierzę, że strefa medalowa jest w naszym zasięgu. Z pewnością te nadzieje możemy opierać na tym, że nasza kadra z roku na rok wyrównuje się i zdobywa kolejne doświadczenia. Takim też będzie najbliższy turniej, na który serdecznie zapraszam wszystkich naszych sympatyków. Pamiętajcie, ampfutbol to coś więcej niż sport! – dodaje.

Tegoroczny Amp Futbol Cup jest częścią i oficjalnym zakończeniem wspieranych przez UEFA Europejskich Tygodni Ampfutbolu, w ramach których w całej Europie organizowane są ampfutbolowe eventy i w promocję których włączyli się już między innymi Robert Lewandowski, Roy Keane, Cafu, Damien Duff, czy Renato Sanches.

Piłkarskich gwiazd, jak co roku nie zabraknie również na Amp Futbol Cup. W tym roku podczas poprzedzającego niedzielny finał meczu pokazowego spodziewany jest udział między innymi Dariusza Dziekanowskiego, Macieja Szczęsnego, Cezarego Kucharskiego, Jerzego Pobrożnego, czy znanego z udzielania nieszablonowych wywiadów byłego stopera Górnika Zabrze Jacka Wiśniewskiego.

Zapraszam wszystkich kibiców na wielkie wydarzenie jakim jest Amp Futbol Cup – dodaje Łastowski, zwany również ampfutbolowym Messim – Emocji, walki i serca do gry na pewno nie zabraknie! Dzięki Waszemu dopingowi jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Nie może Was zabraknąć, razem sięgnijmy po złoto – apeluje zawodnik reprezentacji Polski.

Oprócz ampfutbolowych emocji na kibiców czekać będzie jeszcze więcej atrakcji niż w poprzednich latach. Mini-turnieje piłkarskie, konkursy z nagrodami, znani z największych sportowych imprez Crowd Supporters i DJ Ucho, malowanie twarzy, animacje dla dzieci oraz mecz piłkarskich gwiazd Legia Champions vs. Przyjaciele Amp Futbol.

W sobotę tuż przed rozpoczęciem turnieju odbędzie się również trening pokazowy Akademii Amp Futbol Varsovia – pierwszej w Polsce szkółki piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wszystkie mecze turnieju transmitowane będą na żywo na portalu www.sport.tvp.pl oraz www.ampfutbol.pl

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ampfutbol.pl i facebook.com/AmpFutbolPolska

Polecam spot promujący turniej z udziałem Grzegorza Krychowiaka: https://goo.gl/9qr9Yh

Oraz video z poprzedniej edycji Amp Futbol Cup: https://goo.gl/YdWKjJ

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Amp Futbol

Turniej dofinansowany jest ze środków m.st. Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Partner Główny Reprezentacji Polski: Ottobock Polska

Partnerzy Turnieju i Reprezentacji Polski: PZPN, Orto Med Sport, DOSiR Praga Północ, Advert House, Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.

 

Wstęp na Amp Futbol Cup jest wolny! Zapraszamy!

sobota 24 czerwca:

9:00 – trening pokazowy Juniorskiej Akademii Amp Futbol

11:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju

11:30 – Polska – Japonia

12:45 – Francja – Anglia

15:00 – Japonia – Grecja

16:15 – Irlandia – Francja

18:30 – Polska – Grecja

19:45 – Irlandia – Anglia

 

niedziela 25 czerwca:

10:00 – półfinał 1

11:30 – półfinał 2

13:00 – mecz o 5. miejsce

14:30 – mecz o 3. miejsce

16:00 – mecz gwiazd: Legia Champions – Przyjaciele Amp Futbol

17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.