Na zdjęciu widoczne jest plastikowe pudełko z naklejkami informacyjnymi, onajmiającymi, czyli napis pudełko życia, logo bezpiecznego jarosławia, czyli zielony parasol osłaniający szkic miasta, czerwony krzyż oraz logo mopsu jarosław.

Akcja „Pudełko Życia” już w niedzielę w Jarosławiu.

Pudełko Życia to ważna akcja społeczna, która rusza już w ten weekend w Jarosławiu na Podkarpaciu. Jaka powinna być jego zawartość? Bez wątpienia muszą się tam znaleźć najważniejsze informacje o stanie zdrowia, dane o chorobach, przyjmowanych lekach czy alergiach. Bardzo istotne jest też pozostawienie kontaktu do najbliższych, których należy zawiadomić w razie zagrożenia zdrowia lub życia. Akcja skierowana jest do seniorów oraz osób chorych i samotnych.

Dzięki wskazówkom, które znajdą się wewnątrz pudełka, służby znacznie szybciej ustalą jakiego rodzaju pomocy potrzebuje chory. Pudełko musi być umieszczone w dobrze widocznym i łatwo dostępnym miejscu np w lodówce, którą trzeba oznaczyć naklejką z pakietu.

Pudełko Życia organizowane jest w ramach programu Bezpieczny Jarosław, przy czym chodzi tu o nazwę miasta, a nie o naczelnika państwa. Organizatorami akcji są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Opieki Medycznej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna.

Już w najbliższą niedzielę w Jarosławskich parafiach i lokalnych mediach ludzie usłyszą o całej akcji, od poniedziałku natomiast pakiety zawierające naklejkę, ulotkę i kartę informacyjną będą roznoszone i przekazywane osobom starszym. Będzie je można również odebrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.