logo marki airbnb, czyli bardzo uproszczony samolot na koralowym tle z napisem airbnb

Airbnb pomoże znaleźć nocleg osobom z niepełnosprawnościami

Ciekawa wiadomość ze świata biznesu. Airbnb przejmuje serwis z ofertami noclegów dla osób z niepełnosprawnościami. Pomoże im znaleźć lokale Współtwórca serwisu Eccomable dołączy do szefostwa spółki i pomoże w tworzeniu narzędzi ułatwiających niepełnosprawnym wyszukiwanie lokali z udogodnieniami. Nowy właściciel startupu wyjaśnia, że kupiona platforma zniknie z sieci w ciągu najbliższych kilku miesięcy a jej zespół dołączy do Airbnb-a.

Współzałożyciel serwisu Eccomable ma odpowiadać w nowej firmie za rozwój oferty skierowanej do niepełnosprawnych.

W Eccomable osoby z niepełnosprawnością poszukujące noclegu widziały jedynie etykietę z napisem dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich. To nie dawało im pełnej wiedzy o dostępności lokalu. Teraz wspólnymi siłami Eccomable i Airbnb opracowane zostaną nowe funkcje serwisu, dzięki czemu gospodarze określą precyzyjnie wyposażenie swoich nieruchomości. Dedykowany zespół inżynierów i projektantów ma zadbać również o to aby strona była dostępna dla osób niewidomych.

 

Źródło zdjęcia nmhc.org

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.