Mateusz w trakcie śpiewania do mikrofonu, ma na sobie duże słuchawki

Jak można pięknie walczyć z chorobą

Link do wysłuchania czytanego przeze mnie poniższego artykułu.

Poznajcie nową, niezwykle ciekawą wersję utworu ona by tak chciała. Stworzył ją szesnastoletni Mateusz Rejowski. Jego teledysk po kilku dniach od premiery ma ponad milion wyświetleń na youtubie (link).

Chłopak, który na co dzień zmaga się z bardzo poważną odmianą nowotworu krwi stworzył
piosenkę, która opowiada o codziennym życiu na oddziale onkohematologii. Wbrew temu czego można by się spodziewać wydźwięk utworu jest bardzo pozytywny. Zachęca chore dzieciaki do walki z nowotworem i promuje aktywny styl życia.

Chłoniak Hodgkina nie odebrał autorowi tekstu Mateuszowi optymizmu i sportowego ducha.

Przed chorobą Mateusz był piłkarzem a także mistrzem Europy i polski w karate tradycyjnym dzieci. Choroba uniemożliwiła mu nar uprawianie sportu – więc jak zobaczycie państwo z wielkim powodzeniem przerzucił się na muzykę.

Pomysł Mateusza wsparli ratownicy medyczni Tomasz Micek i Mateusz Mokrzycki. Ten ostatni założył kanał Passio Poland na youtube. W tworzenie teledysku zaangażowali się również rodzice Mateusza, pielęgniarki a nawet ordynator kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie Radosław Haber, Fundacja Iskierka, Akademia Sportu Chikara Marek Żyłka i Piotr Ramot i Akademia Piłkarskiej ZIOMKI Rzeszów.

Wielki szacunek dla Mateusza za pomysł i fantastyczną postawę która z pewnością pomoże mu wygrać z chorobą. Tacy ludzie jak on są wielcy bo nie poddają się w obliczu nieszczęścia i potrafią inspirować innych.

Życzę ci Mateusz szybkiego powrotu do zdrowia oraz sportu a gdyby ten cię znudził to zawsze masz przed sobą karierę muzyczną.

 

facebook.com/KOLOzawszewdobrymstylu/

www.kolo.com.pl

www.geberit.pl

www.facebook.com/Geberit

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.